Центр народознавства «Козак Мамай» – це ціле містечко у народному стилі. Тут є безліч хаток в українському стилі, до яких можна зайти, роздивитися інтер’єр, погойдати колиску, роздивитися глиняні горщики. Діти побували на подвір'ї коваля, гончара та погуляли на майдані біля церкви. Дізналися  про суворі закони, за якими  жили козаки. Чудового осіннього дня складалося  таке враження, що ми гуляли по справжньому українському селищу ХVІІІ ст., де хатинки огороджені тином, на якому повивішувано глечики та визирають налиті ягоди калини. А ще, на огороді розвалились гарбузи, капуста, які так старанно оберігав сірий кролик.  Учні відвідали багато  унікальних  споруд: водяний млин, хлів, сигнальну вежу, козацьку церкву . Хлопці відчували себе справжніми джурами. Підходила до кінця наша подорож і  кожен з нас забрав із собою багато приємних вражень і емоцій.