Кожному народові Бог дав величну постать, котра була б проявом його душі, його зорею… В українців такою постаттю є Тарас Шевченко – Велетень Духу, український Мойсей , Пророк, Батько , Кобзар … У ньому вся його історія наша , все наше бутя. Шевченко – це наша Україна. Це… на всі часи , доки й світу.

Минають роки й сторіччя, змінюються вірування і погляди людей, а великі надбання мистецтва надовго переживають своїх творців. Дійсно, є в нашій літературі імена, що не потребують ні пишних шат красномовності, ані високих означень та епітетів, бо вони входять у свідомість кожного з нас із самого малечку, як голос матері, як сонячне світло, як подих рідних просторів. До них належить ім'я геніального українського поета Тараса Шевченка.

У зв’язку з відзначанням 204-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка, і з метою вшанування пам’яті основоположника української літератури, популяризації його літературної та мистецької спадщини, культурного розвитку молодих громадян України з 05 березня .2018 року у  школі проведено Шевченківський тиждень, який проходив під гаслом «Шевченко для усіх століть і поколінь». Метою проведення тижня було показати велич і неповторність творчої спадщини Т. Шевченка, її значення для розвитку української літератури.

Вшановуючи пам’ять великого українського поета і художника Т.Г.Шевченка , учні та вчителі школи провели ряд цікавих заходів.

Відкрився тиждень інформаційними  хвилинками «Незабутній Шевченко»,  тематичними виховними годинами «Наш Шевченко», « Шевченко - це народ, і, як народ, він буде вічно жити», « Ми тебе не забули, Тарасе!», Протягом Шевченківських днів учителями-словесниками на уроках української літератури були проведені бібліографічні хвилинки, присвячені вшануванню життя та творчості Т.Г.Шевченка..

Традиційним став конкурс стіннівок та плакатів, кросвордів, присвячених життю і творчості Великого Кобзаря.

Протягом тижня учні та вчителі мали змогу ознайомитися з книжково-ілюстративною виставкою  «Уклін тобі, Тарасе!», яку організувала бібліотекар школи, . зібравши  усіх шанувальників творчості великого сина України на бібліотечному уроці «І лине в світі слава Кобзарева».

Слово безсмертного Кобзаря і досі вражає серця  образністю, мудрістю, силою віри у майбутнє України. І  читання «Кобзаря» учнями і вчителями школи по-новому задзвеніло дзвінкою струною у серцях та душах дітей, адже «Шевченкове слово в віках не старіє».

Для учнів 6 класів було проведено інтелектуальний конкурс-гру «Брейн-ринг» під назвою «Життя й творчість Тараса Шевченка»

і заочну віртуальну відео екскурсію «Пам’ятники Тарасу Шевченку в Україні і в світі, сучасні художники про Шевченка».

А для 7 класів – усний журнал «Шевченко-художник» - становлення Шевченка як художника і його автопортрети.

Учні 9 класу відвідали Літературно-меморіальний будинок-музей Т. Шевченка на «Козиному болоті», де Тарас Григорович винаймав кімнату, перебуваючи у Києві 1846-47рр.

Завершився Шевченківський тиждень яскравою художньо-літературним святом  «Через роки, через віки ми чуємо тебе, Тарасе» ,    яку підготувала та провела з учнями 7, 8, 11 класів учитель української мови та літератури Скрипник Л.М. А класний керівник 5-А класу Глуховська А.І. підготувала разом зі своїми  учнями «Заповіт» Т.Шевченка мовами, які вивчаються в школі.

На відкритих та позакласних заходах використовували різні форми проведення заходів; використовувалися інформаційно-комунікативні технології, інтерактивні методи, що сприяло кращому засвоєнню матеріалу учнями, вихованню поваги до творчості Кобзаря, залучення дітей до глибин шевченківської мудрості, утвердження його духовних заповідей як важливого чинника консолідації суспільства серед учнів.

Нехай вогонь слова Тараса Шевченка запалює в кожній душі Віру , Надію , Любов до рідної землі і свого народу!